تغذیه و سلامت

روغن کنجد به عنوان یک روغن با کیفیت بالا بیشترین مقاومت و ماندگاری را در بین روغنهای خوراکی با درصد بالای چربی غیر اشباع را دارد. نوع لیگنان و آنتی اکسیدانهای طبیعی موجود در این روغن باعث بروز مقاومت بسیار بالا در برابر اکسیداسیون و خواص فیزیولوژیکی ارزشمند روغن کنجد شده است. روغن کنجد حاوی آنتی اکسیدانهای طبیعی است که باعث از بین رفتن سرطانهای خفته در بدن شده و موجب جلوگیری از سرطانهای دستگاه گوارش، پروستات و سینه میشود. این روغن همچنین به دلیل دارا بودن ویتامین  E موجب شفافیت و لطافت پوست می گردد. ترکیب اسیدهای چرب روغن کنجد به گونه ای است که برای هر سه مصرف سرخ کردن، پخت و پز و سالاد قابل استفاده است (روغن کنجد به شرطی قابل مصرف برای سرخ کردنی و پخت و پز میباشد که تصفیه شده باشد و روغن بکر کنجد فقط برای سالاد قابل استفاده است).


ادامه مطلب

پایداری روغن در طی نگهداری و یا حرارت دهی، معیار مهمی جهت ارزیابی آن به عنوان یک روغن خوب می باشد. اکسایش به عنوان مشکل اصلی موثر بر پایداری روغن های خوراکی و ایجاد تغییرات مخرب در خصوصیات شیمیایی، حسی و تغذیه ای آن ها شناخته شده است. فرآورده های حاصل از اکسایش روغن ها به عنوان عوامل مخاطره آمیز سلامتی شناخته شده و ارتباط آن ها با آسیب های غشای سلولی، بیماری های قلبی عروقی و سرطان تایید شده است.

پایداری اکسیداتیو روغن را می توان به وسیله تغییر ترکیب اسیدهای چرب روغن و یا افزودن آنتی اکسیدان ها به آن بهبود داد. ترکیب اسید چرب و ویژگی های کاری روغن ها را می توان از طریق هیدروژناسیون، اینتراستریفیکاسیون، تکنیک های ژنتیکی و مخلوط کردن روغن های مختلف تغییر داد. با این وجود، فرآیند هیدروژناسیون باعث بروز تغییرات نامطلوبی از جمله کاهش میزان اسیدهای غیر اشباع ( به خصوص اسیدهای چرب ضروری و چند غیراشباعی)، افزایش مقدار اسیدهای چرب اشباع و افزایش میزان ایزومرهای ترانس می گردد.


ادامه مطلب

روغن کنجد حاوی آنتی اکسیدان‌های طبیعی است که باعث از بین رفتن سرطان‌های خفته در بدن شده و موجب جلوگیری از سرطان‌های دستگاه گوارش، پروستات و سینه می‌شود. این روغن همچنین به دلیل دارا بودن ویتامین E موجب شفافیت و لطافت پوست می‌گردد.


ادامه مطلب

میزان فشار خون سالم، یک شاخص از میزان سالم بودن رگ های بدن است. هنگامی که سطح فشار خون از تعادل خارج شود، می تواند نشانه یک حمله بالقوه قلبی با سکته مغزی باشد. فشار خون بالا اغلب با آلترواسکلروز( سفت و ضخیم شدن رگ ها) ایجاد می شود. هنگامی اتفاق می افتد که اکسید حاصل از ذرات کلسترول LDL به دیوار رگ ها بجسبد. در نهایت این ذرات ایجاد و تشکیل پلاک می کند و باعث باریک شدن رگ های خونی و یک حجم کار سنگین روی قلب که نقش پمپاژ حاوی اکسیژن به تمام نقاط بدن قرار می دهد.


ادامه مطلب

برای کاهش درد و تورم التهاب مفصل ناشی از آرتروز اکثر افراد بیش از حد از دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی مثل ایبوبروفن، آسپرین و یا ناپروکسن استفاده می کنند. تحقیقات اخیر نشان می دهد که اثرات ضد التهابی روغن زیتون می تواند مانند یک دوز روزانه ایبوبروفن در کاهش شدت آرتروز عمل کند و یک درمان طبیعی برای مشکل آرتروز می باشد.


ادامه مطلب

انجمن دیابت آمریکا به خوردن کمتر چربی های اشباع که ناسالم هستند سفارش می کنند. چربی های اشباع میزان کلسترول خون را بالا می برند. کلسترول خون بالا یک عامل خطرناک برای بیماری های قلبی است و افراد مبتلا به دیابت در معرض خطر بالا در برابر بیماری های قلبی هستند آنها توصیه به جایگزینی چربی های اشباع با چربی های غیر اشباع مانند روغن زیتون دارند. مزیت دیگر روغن زیتون پایین آوردن میزان سطح تریگلیسرید مرتبط می شود. جبران تمایل به سطوح بالای تریگلیسرید که بیماران دیابتی از آن رنج می برند و آنها را در معرض بیماری های قلبی قرار می دهد از خواص روغن زیتون است.


ادامه مطلب

مطالعات نشان می دهد روغن زیتون در کاهش بروز خطر برخی از سرطان ها، مخصوصا سرطان سینه، روده بزرگ، تخمدان، رحم، پروستات موثر است.

یک مطالعه که در ژانویه 2005 در مجله آنکولوژی به چاپ رسید، بیان شد که اسید اولئیک ( یکی از اجزا اصلی روغن زیتون) توانایی کاهش اثر آنکوژن را دارد. ( آنکوژن ژنی است که سلول میزبان را به سلول سرطانی تبدیل می کند) این آنکوژن خاص با رشد سریع سرطان پستان وابسته می باشد نتیجه گیری محققان این بود که اسید اولئیک زمانی که با دارو درمانی ترکیب می شوند باعث تحریک خود تخریبی تهاجمی سلول های سرطانی مقاوم به دارو می شود. در نتیجه به درمان سرطان کمک می کند. در مطالعات انجام شده روغن زیتون تاثیر مثبتی را روی سرطان پروستات و رحم دارد.


ادامه مطلب

بسیاری از مطالعات علمی نشان می دهند روغن زیتون در جلوگیری و درمان بیماری های قلبی مفید می باشد.مطالعات نشان می دهد روغن زیتون با کنترل سطح کلسترول بد (LDL) و افزايش كلسترول خوب (HDL) باعث جلوگيري از بيماري هاي قلبي مي شود. روغن زیتون بالاترین درصد اسید های چرب تک اشباع نشده (امگا9) را بین روغن ها دارد. تحقیقات نشان می دهند کسانی که در روز دو قاشق غذاخوری (23 گرم) از روغن زیتون مصرف کنند اکسیداسیون کمتر کلسترول بد  (LDL) و سطح بالایی از آنتی اکسیدان ها مخصوصا فنول ها را در خون نشان می دهد. روغن زیتون منبع بسیار خوبی از امگا9 ، آنتی اکسیدان ها و مخصوصا ویتامینE و فنول ها می باشد.


ادامه مطلب

ابتدا نکته مهم که باید به آن توجه کرد این است ک کلسرل به خودی خود برای بدن بد نیست بلکه بدن به کلسترول جهت عملکرد مناسب نیاز دارد. در واقع بالانس بین سه کلسترول (کلسترول بد (LDL) و كلسترول خوب (HDL) و تری گلیسرید) در بدن تعیین می کند که آیا بهینه ترین حالت فراهم شده است.

کلسترول ماده مومی شکل، نرم ومانند چربی است که در جریان خون و تمام سلول های بدن موجود است. داشتن کلسترول طبیعی است. کلسترول یکی از نقش مهمی را در سلامت بدن دارد زیرا برای تولید غشای سلولی و بعضی هورمون ها و همچنین در دیگر نیاز های بدن مصرف می شوند. اما وجود کلسترول زیاد در خون یک خطر اصلی برای بیماری های قلبی و عروقی ( که منجر به حملات قلبی) و سکته مغزی می شود.


ادامه مطلب

یک سوال که اغلب پرسیده می شود این است که وقتی روغن زیتون حرارت داده می شود و یا برای سرخ کردن مورد استفاده قرار می گیرد چه اتفاقی برای آن می افتد؟ نکته مهم در مورد پخت و پز با هر روغن (زیتون و یا غیر زیتون) این است که حرارت به اندازه ای نباشد که دمای آن از نقطه دود روغن بالاتر رود. نقطه دود به دمایی گفته می شود که روغن یا چربی مورد استفاده در پخت و پز شروع به تجزیه شدن بکند. دود کردن یا سوختن ماده مزه نا مطلوبی را به غذا می دهد.


ادامه مطلب


   محاسبه میزان اضافه وزن