تغذیه و سلامت

انتخاب روغن سالم یعنی اهمیت دادن به سلامتی خودتون🌽
 


ادامه مطلب

برای مطلوب شدن حسی که یه سالاد خوشمزه میتونه بهمون بده از روغنی سالم استفاده کنیم که سلامتی ما رو تضمین کنه مثل انتخاب "روغن زیتون فرابکر دلوین" که خواص اعجاب انگیز و فوق العاده ای داره😊
 


ادامه مطلب

🟢ضرورت مصرف ویتامین C برای بدن:


ادامه مطلب

با انتخاب روغن با کیفیت و مناسب برای آشپزی به سمت زندگی سالم تر قدم برداریم💚


ادامه مطلب

روغن کنجد بکر چیست و چه تفاوتی با روغن کنجد تصفیه شده دارد❓
 


ادامه مطلب

روغن ترکیبی کنجد و کانولا دلوین
 


ادامه مطلب

روغن کنجد خالص تصفیه شده دلوین:
روغن کنجد به عنوان یک روغن با کیفیت بالا بیشترین مقاومت و ماندگاری را در بین روغنهای خوراکی با درصد بالای چربی غیر اشباع را دارد.
 


ادامه مطلب

روغن ذرت خالص دلوین:
روغن ذرت منبع غنی از اسیدهای چرب ضروری (امگا۳ و امگا۶)، ویتامین‌های K  و E می‌باشد.


ادامه مطلب

روغن هسته انگور دلوین:
روغن هسته انگور از زمان های قدیم به دلیل خاصیت دارویی اهمیت زیادی داشته است.


ادامه مطلب

روغن زیتون فرابکر به دلیل دارا بودن مقادیر فراوانی از اسیدهای چرب تک اشباع نشده، امگا ۳، ویتامین K و ویتامین E باعث کاهش بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود.


ادامه مطلب

روغن سرخ کردنی دلوین ترکیبی از سالم ترین روغن ها ( کنجد، کانولا، آفتابگردان و ذرت) می باشد.

 


ادامه مطلب

روغن ترکیبی کنجد و کانولا دلوین:
محصولات غذایی دلوین با هدف تولید و ارائه غذای سالم برای خانواده های ایرانی پس از سالها تحقیق و پژوهش برای اولین بار در ایران همگام با صنعت غذای جهان روغن ترکیبی کنجد و کانولای خود را عرضه نموده است.


ادامه مطلب

روغن کنجد به عنوان یک روغن با کیفیت بالا بیشترین مقاومت و ماندگاری را در بین روغنهای خوراکی با درصد بالای چربی غیر اشباع را دارد.
 


ادامه مطلب

روغن زیتون فرابکر دلوین:
روغن زیتون فرابکر دلوین از مرغوب ترین دانه های زیتون تهیه شده که پس از انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی توسط آزمایشگاه های تخصصی مستقر در این واحد به لحاظ فلزات سنگین، سموم کشاورزی، پر اکسید و سایر پارامتر های کیفی و تایید واحد کنترل کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد.


ادامه مطلب

روغن زیتون تصفیه شده دلوین
روغن زیتون دلوین دارای آنتی اکسیدان های قوی مثل پلی فنول ها و فلاوونوئیدها می باشد که


ادامه مطلب

روغن ذرت خالص دلوین🌽 منبع غنی از اسیدهای چرب ضروری (امگا۳ و امگا۶)، ویتامین‌های K  و E می‌باشد.
 


ادامه مطلب

روغن هسته انگور از زمان های قدیم به دلیل خاصیت دارویی اهمیت زیادی داشته است. این روغن که سرشار از فلاوانوئیدز، بتاکاروتن، ویتامین E و C میباشد  می تواند به تسکین رگ های واریسی و عروق عنکبوتی کمک کند، سندرم پیش از قاعدگی را کاهش داده و از بروز حفره های دهانی پیشگیری کند.


 


ادامه مطلب

روغن زیتون فرابکر دلوین دارای اسید دیته کمتر از ۰/۸ درصد می باشد.
 


ادامه مطلب

روغن کنجد حاوی آنتی اکسیدان‌های طبیعی است


ادامه مطلب

کانولا غنی از اسیدهای چرب ضروری مانند امگا 3 بوده و دارای کمترین مقدار اسیدهای چرب اشباع بین روغن های گیاهی است،


ادامه مطلب

روغن سرخ کردنی دلوین
ترکیبی از روغن های کنجد، کانولا، ذرت و آفتابگردان


ادامه مطلب

روغن ذرت خالص دلوین
روغن ذرت منبع غنی از اسیدهای چرب ضروری (امگا۳ و امگا۶)، ویتامین‌های K  و E می‌باشد. روغن ذرت که با فشردن دانه ذرت به دست می‌آید و جهت کسب کیفیت لازم برای مصارف غذایی تصفیه می‌شود.


ادامه مطلب

روغن سرخ کردنی دلوین (Frying Oil) 🍟🍗
تردی و طعم دلپذیر غذاهای سرخ شده با روغنی سالم
 


ادامه مطلب

روغن ذرت خالص دلوین

* منبع غنی از اسیدهای چرب ضروری ( امگا 3 و امگا 6)

* پایداری زیاد نسبت به اکسیداسیون

 


ادامه مطلب

روغن زیتون فرابکر دلوین مناسب برای:


ادامه مطلب

روغن کنجد و کانولا دلوین مناسب برای:


ادامه مطلب

روغن کنجد خالص دلوین مناسب برای:


ادامه مطلب

روغن ذرت دلوین مناسب برای:


ادامه مطلب

محصولات غذایی دلوین با هدف تولید و ارائه غذای سالم برای خانواده های ایرانی پس از سالها تحقیق و پژوهش برای اولین بار در ایران همگام با صنعت غذای جهان روغن ترکیبی کنجد و کانولای خود را عرضه نموده است این روغن حاوی 40% روغن کنجد خالص تصفیه شده و 60% روغن کانولا خالص تصفیه شده می باشد.

 


ادامه مطلب

از جمله خواص روغن ترکیبی کنجد و کانولا دلوین: بدلیل وجود امگا 3 بالا در روغن کانولا،تحقیقات نشان داده اند امگا 3 تاثیر مثبتی در روند درمان میگرن، استرس، تنش های عصبی و افسردگی دارد، به طوری که اگر روزانه 2 گرم امگا 3 خالص به بیماران مبتلا به میگرن داده شود، در برخی موارد موجب کنترل بیماری آنها می شود، امگا 3 نه تنها در پیشگیری از برخی سرطان ها و بیماری های قلبی بلکه در کاهش عوارض شیمی درمانی نیز موثر هستند.


ادامه مطلب

سرخ کردن غذا یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین روش های پخت غذا به شمار می رود، غذاهای سرخ شده با داشتن طعم خوب، رنگ و بافت تردی که دارند از محبوبیت بیشتری در مقایسه با غذاهای بخارپز و آب‌پز برخوردارند. به طور کلی سرخ کردن به فرآیند قرار دادن غذا در روغن داغ در تماس با هوا و رطوبت با دمای حدود ۱۵۰ تا ۱۹۰ درجه سانتی گراد گفته می شود.


ادامه مطلب

روغن سرخ کردنی سالم دلوین ترکیبی از روغن کنجد، کانولا، ذرت و آفتابگردان و بدون آنتی اکسیدان افزودنی است. ترکیب این چهار روغن با داشتن مقادیر بالای ویتامین   E در روغن آفتابگردان، سزامین و سزامول روغن کنجد و مقدار بالای امگا 3 روغن کانولا و مقدار بالای امگا 3 و امگا 6 در روغن ذرت می تواند انتخاب بسیار مناسبی جهت سرخ کردن مواد غذایی باشد.


ادامه مطلب

روغن زیتون فرابکر دلوین از مرغوب ترین دانه های زیتون تهیه شده که پس از انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی توسط آزمایشگاه های تخصصی مستقر در این واحد به لحاظ فلزات سنگین، سموم کشاورزی، پر اکسید و سایر پارامتر های کیفی و تایید واحد کنترل کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد. روغن زیتون دلوین به روش تحت فشار استحصال می گردد، بدین ترتیب که میوه زیتون به تکه‌های ریز تبدیل شده و از آن خمیری به دست می‌آید. این خمیر داخل دستگاه گریز از مرکز (سانتریفوژ) ریخته میشود، در این دستگاه ضمن چرخش، روغن زیتون از بقیه مواد جدا می‌شود.


ادامه مطلب

روغن زیتون فرابکر به دلیل دارا بودن مقادیر فراوانی از اسیدهای چرب تک اشباع نشده، امگا ۳، ویتامین K و ویتامین E باعث کاهش بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود. این مواد مغذی به وسیله کاهش التهاب، کم کردن LDL کلسترول، پایین آوردن فشار خون، کاهش لخته‌های خونی و نیز بهبود عملکرد آندوتلیال، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می‌دهند.


ادامه مطلب

روغن زیتون تصفیه شده دلوین از مرغوب ترین دانه های زیتون تهیه شده که پس از انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی توسط آزمایشگاه های تخصصی مستقر در این واحد به لحاظ فلزات سنگین، سموم کشاورزی، پر اکسید و سایر پارامتر های کیفی و تایید واحد کنترل کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد.


ادامه مطلب

روغن زیتون به دلیل دارا بودن مقادیر فراوانی از اسیدهای چرب تک اشباع نشده، امگا ۳، ویتامین K و ویتامین E باعث کاهش بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود. این مواد مغذی به وسیله کاهش التهاب، کم کردن LDL کلسترول، پایین آوردن فشار خون، کاهش لخته‌های خونی و نیز بهبود عملکرد آندوتلیال، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می‌دهند.


ادامه مطلب

روغن هسته انگور از زمان های قدیم به دلیل خاصیت دارویی اهمیت زیادی داشته است. این روغن که سرشار از فلاوانوئیدز، بتاکاروتن، ویتامین E و C میباشد  می تواند به تسکین رگ های واریسی و عروق عنکبوتی کمک کند، سندرم پیش از قاعدگی را کاهش داده و از بروز حفره های دهانی پیشگیری کند.


ادامه مطلب

روغن هسته انگور به طور طبیعی فاقد سدیم و کلسترول بوده و میزان اسیدهای چرب غیر اشباع آن تا ۹۰ درصد می‌رسد به همین دلیل این روغن با پایین آوردن مصرف چربی اشباع شده خطر بیماریهای قلبی و دیگر مشکلات گردش خون را کاهش می‌دهد، این روغن در حالی که خاصیت ازدیاد میزان کلسترول مفید یا HDL را دارد میزان کلسترول مضر یا LDL و تری گلیسیرید را کاهش می‌دهد، به همین دلیل مصرف این روغن تا به میزان زیادی از عوارض قلبی و بخصوص از تصلب شرایین پیش گیری خواهد شد و بر روی فشار خون بالا تاثیر مثبتی خواهد داشت.


ادامه مطلب

روغن ذرت منبع غنی از اسیدهای چرب ضروری (امگا۳ و امگا۶)، ویتامین‌های K  و E می‌باشد. روغن ذرت که با فشردن دانه ذرت به دست می‌آید و جهت کسب کیفیت لازم برای مصارف غذایی تصفیه می‌شود.


ادامه مطلب

روغن ذرت نقش مهمی در تأمین اسیدهای چرب ضروری و ویتامین‌های  و E داشته و اثرات مفیدی بر سیستم قلبی، عروقی و همچنین سیستم ایمنی دارد.

این روغن حاوی مقادیر بالایی از اسیدهای چرب غیراشباع و مقادیر کمی اسیدهای چرب اشباع شده است که از این نظر نیز برای سلامتی بسیار مفید می‌باشد.


ادامه مطلب

روغن خام که به روش پرس سرد(تحت جکهای هیدرولیکی) استحصال شده است، با فشار از تعداد زیادی طبقات با پارچه های فیلتری با تار و پود متراکم عبور داده می شود و تصفیه فیزیکی می شود و خاک و ناخالصی های روغن از آن جدا میگردد و رنگ روغن طلایی می گردد که روغن بکر نام دارد.


ادامه مطلب

روغن کنجد به عنوان یک روغن با کیفیت بالا بیشترین مقاومت و ماندگاری را در بین روغنهای خوراکی با درصد بالای چربی غیر اشباع را دارد. نوع لیگنان و آنتی اکسیدانهای طبیعی موجود در این روغن باعث بروز مقاومت بسیار بالا در برابر اکسیداسیون و خواص فیزیولوژیکی ارزشمند روغن کنجد شدهاست.


ادامه مطلب

روغن کنجد حاوی آنتی اکسیدان‌های طبیعی است که باعث از بین رفتن سرطان‌های خفته در بدن شده و موجب جلوگیری از سرطان‌های دستگاه گوارش، پروستات و سینه می‌شود. این روغن همچنین به دلیل دارا بودن ویتامین E موجب شفافیت و لطافت پوست می‌گردد.


ادامه مطلب

برای کاهش درد و تورم التهاب مفصل ناشی از آرتروز اکثر افراد بیش از حد از دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی مثل ایبوبروفن، آسپرین و یا ناپروکسن استفاده می کنند. تحقیقات اخیر نشان می دهد که اثرات ضد التهابی روغن زیتون می تواند مانند یک دوز روزانه ایبوبروفن در کاهش شدت آرتروز عمل کند و یک درمان طبیعی برای مشکل آرتروز می باشد.


ادامه مطلب

انجمن دیابت آمریکا به خوردن کمتر چربی های اشباع که ناسالم هستند سفارش می کنند. چربی های اشباع میزان کلسترول خون را بالا می برند. کلسترول خون بالا یک عامل خطرناک برای بیماری های قلبی است و افراد مبتلا به دیابت در معرض خطر بالا در برابر بیماری های قلبی هستند آنها توصیه به جایگزینی چربی های اشباع با چربی های غیر اشباع مانند روغن زیتون دارند. مزیت دیگر روغن زیتون پایین آوردن میزان سطح تریگلیسرید مرتبط می شود. جبران تمایل به سطوح بالای تریگلیسرید که بیماران دیابتی از آن رنج می برند و آنها را در معرض بیماری های قلبی قرار می دهد از خواص روغن زیتون است.


ادامه مطلب

مطالعات نشان می دهد روغن زیتون در کاهش بروز خطر برخی از سرطان ها، مخصوصا سرطان سینه، روده بزرگ، تخمدان، رحم، پروستات موثر است.

یک مطالعه که در ژانویه 2005 در مجله آنکولوژی به چاپ رسید، بیان شد که اسید اولئیک ( یکی از اجزا اصلی روغن زیتون) توانایی کاهش اثر آنکوژن را دارد. ( آنکوژن ژنی است که سلول میزبان را به سلول سرطانی تبدیل می کند) این آنکوژن خاص با رشد سریع سرطان پستان وابسته می باشد نتیجه گیری محققان این بود که اسید اولئیک زمانی که با دارو درمانی ترکیب می شوند باعث تحریک خود تخریبی تهاجمی سلول های سرطانی مقاوم به دارو می شود. در نتیجه به درمان سرطان کمک می کند. در مطالعات انجام شده روغن زیتون تاثیر مثبتی را روی سرطان پروستات و رحم دارد.


ادامه مطلب

بسیاری از مطالعات علمی نشان می دهند روغن زیتون در جلوگیری و درمان بیماری های قلبی مفید می باشد.مطالعات نشان می دهد روغن زیتون با کنترل سطح کلسترول بد (LDL) و افزايش كلسترول خوب (HDL) باعث جلوگيري از بيماري هاي قلبي مي شود. روغن زیتون بالاترین درصد اسید های چرب تک اشباع نشده (امگا9) را بین روغن ها دارد. تحقیقات نشان می دهند کسانی که در روز دو قاشق غذاخوری (23 گرم) از روغن زیتون مصرف کنند اکسیداسیون کمتر کلسترول بد  (LDL) و سطح بالایی از آنتی اکسیدان ها مخصوصا فنول ها را در خون نشان می دهد. روغن زیتون منبع بسیار خوبی از امگا9 ، آنتی اکسیدان ها و مخصوصا ویتامینE و فنول ها می باشد.


ادامه مطلب

یک سوال که اغلب پرسیده می شود این است که وقتی روغن زیتون حرارت داده می شود و یا برای سرخ کردن مورد استفاده قرار می گیرد چه اتفاقی برای آن می افتد؟ نکته مهم در مورد پخت و پز با هر روغن (زیتون و یا غیر زیتون) این است که حرارت به اندازه ای نباشد که دمای آن از نقطه دود روغن بالاتر رود. نقطه دود به دمایی گفته می شود که روغن یا چربی مورد استفاده در پخت و پز شروع به تجزیه شدن بکند. دود کردن یا سوختن ماده مزه نا مطلوبی را به غذا می دهد.


ادامه مطلب


   محاسبه میزان اضافه وزن