تغذیه و سلامت

مصارف خوراکی روغن زیتون دلوین عبارتنداز:

 


ادامه مطلب

روغن زیتون فرابکر دلوین از مرغوب ترین دانه های زیتون تهیه شده که پس از انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی توسط آزمایشگاه های تخصصی مستقر در این واحد به لحاظ فلزات سنگین، سموم کشاورزی، پر اکسید و سایر پارامتر های کیفی و تایید واحد کنترل کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد.
 


ادامه مطلب

میزان فشار خون سالم، یک شاخص از میزان سالم بودن رگ های بدن است. هنگامی که سطح فشار خون از تعادل خارج شود، می تواند نشانه یک حمله بالقوه قلبی با سکته مغزی باشد. فشار خون بالا اغلب با آلترواسکلروز( سفت و ضخیم شدن رگ ها) ایجاد می شود. هنگامی اتفاق می افتد که اکسید حاصل از ذرات کلسترول LDL به دیوار رگ ها بجسبد. در نهایت این ذرات ایجاد و تشکیل پلاک می کند و باعث باریک شدن رگ های خونی و یک حجم کار سنگین روی قلب که نقش پمپاژ حاوی اکسیژن به تمام نقاط بدن قرار می دهد.


ادامه مطلب

ابتدا نکته مهم که باید به آن توجه کرد این است ک کلسرل به خودی خود برای بدن بد نیست بلکه بدن به کلسترول جهت عملکرد مناسب نیاز دارد. در واقع بالانس بین سه کلسترول (کلسترول بد (LDL) و كلسترول خوب (HDL) و تری گلیسرید) در بدن تعیین می کند که آیا بهینه ترین حالت فراهم شده است.

کلسترول ماده مومی شکل، نرم ومانند چربی است که در جریان خون و تمام سلول های بدن موجود است. داشتن کلسترول طبیعی است. کلسترول یکی از نقش مهمی را در سلامت بدن دارد زیرا برای تولید غشای سلولی و بعضی هورمون ها و همچنین در دیگر نیاز های بدن مصرف می شوند. اما وجود کلسترول زیاد در خون یک خطر اصلی برای بیماری های قلبی و عروقی ( که منجر به حملات قلبی) و سکته مغزی می شود.


ادامه مطلب


   محاسبه میزان اضافه وزن