تغذیه و سلامت

کشک و بادمجان

طرز تهیه کشک و بادمجان
 


مواد لازم:
۱عدد پیاز بزرگ
1/2 پیمانه کشک
2 حبه سیر
2 قاشق غذاخوری نعناع
1/2 گردو آسیاب شده (اختیاری)
روغن سرخ کردنی دلوین به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم
6 عدد بادمجان

طرز تهیه:
1. اول از همه بادمجان ها را پوست می کنیم و مثل خیلی از غذاهای دیگه که گفتم بادمجان ها را می گذاریم نیم ساعت یک کنار تا آب بندازن و بعد از آن آنها را آب می کشیم و میگذاریم خشک بشن.
حال در داخل یک ماهیتابه ای مقدار لازم روغن سرخ کردنی  می ریزیم و می گذاریم یک الی دو دقیقه روغن آن داغ شود و بعد از داغ شدن آن بادمجان ها را درون ماهیتابه می ریزیم و بعد آنها را سرخ می کنیم و می گذاریم تا کمی رنگ آنها عوض شود.
2. حال بعد از سرخ شدن و مغز پخت شدن بادمجان آنها را درون کاسه ای می ریزیم و آنها را له می کنیم و اینکار را به هیچ وجه نباید با گوشت کوب برقی یا … اندازه بدهید چون باعث می شود که کاملا بادمجان خرد شود ولی ما می خواهیم بادمجان کمی بافت خود را حفظ کند و باید آن را به صورت دستی انجام داد. پیازها را خرد می کنیم و بعد تفت می دهیم و بعد از اینکه کمی رنگ آن طلایی شد به آن فلفل، سیر و زردچوبه نیز اضافه می کنیم تا عطر و طعمی خوب به خود بگیرد و بعد آنها را نیز تفت می دهیم.
3. حال بعد از تفت خوردن سیر و پیاز، بادمجان ها را به آنها اضافه می کنیم و باز دوباره آنها را با بادمجان نیز تفت می دهیم. در همین حین که بادمجان ها دارن تفت داده می شوند، ما شروع به آماده کردن نعنا داغ می کنیم. برای اینکار روغن را روی ماهیتابه ای ریخته و بعد درون آن نعنا می ریزیم و میگذاریم کمی داغ شود و البته نباید زیاد آن را داغ کنید چون باعث تلخی نعنا می شود.حال کشکی که با دو سوم لیوان آب قاطی شده است را با نعنا داغ و‌گردوها رو به بادمجان اضافه می کنیم و مواد رو هم می زنیم. 
4. سپس می گذاریم غذا جا بیوفته، فقط دقت داشته باشید که باید بگذارید با حرارت کم جا بیافتد و بعد از آن، کشک بادمجون را مزه کنید و اگر نمک کم داشت به آن اضافه کنید و بگذارید در این مدت آب کشک بادمجون نیز تبخیر شود و اگر خواستید میتوانید نعنا داغ و کشک را نیز دوباره به آن اضافه کنید.(همه چی بستگی به خودتان دارد) حال کشک بادمجان ما آماده است.
 نوش جان کنید😊
💚مراقب غذاهات باش
تا اون ها مراقب تو باشن💚


منبع: محصولات غذایی دلوین


   محاسبه میزان اضافه وزن