تغذیه و سلامت

روغن زیتون فرابکر

✅ تاثیر روغن زیتون بر پوست
استفاده از روغن زیتون به صورت خوراکی، از بروز بیماری‌های قلبی و عروقی پیشگیری می‌کند و از معده و سیستم گوارش شما در برابر زخم و التهاب محافظت خواهد کرد.


این روغن بر خلاف روغن‌های دیگر، کلسترول خون را کاهش می دهد و همچنین مقادیر انسولین خون را تنظیم می‌کند. به‌علاوه، این روغن برخلاف بسیاری از روغن‌های دیگر، ضدسرطان است. کسانی که قصد کاهش وزن دارند هم می‌توانند با مصرف این روغن به تسریع کاهش وزن خود کمک کنند.
مطالب گفته شده تنها بخشی از خواص خوراکی روغن زیتون است. از جمله ویژگی‌های خاص روغن زیتون، این است که هم به صورت خوراکی و هم به صورت موضعی قابل استفاده است. در این مطلب قصد داریم به ۳ نکته از تاثیر روغن زیتون بر پوست اشاره کنیم👇🏼

🟢حفاظت آنتی اکسیدانی:
سه آنتی اکسیدان اصلی این روغن عبارتند از: فیتواسترول، پلی فنل و ویتامین E.
این آنتی‌ اکسیدان ‌ها به حفظ پوست شما در برابر پیری کمک می ‌کنند.
تمام این ویژگی‌ها به بازیابی پوست شما به بافت یکنواخت ‌تر و نرم تر کمک می‌ کنند. علاوه بر این، این روغن حاوی هیدروکسی‌تیروسول است، یک ترکیب کمیاب به جلوگیری از هر گونه آسیب رادیکال آزاد ناشی از نور خورشید کمک می ‌کند.

🟢جلوگیری از مسدود کردن منافذ:
در حالی که بیشتر مردم فکر می‌ کنند که روغن منافذ را مسدود می‌ کند، این ادعا در مورد روغن زیتون صادق نیست.
این روغن به منظور نفوذ عمیق به پوست و اطمینان از تمیز شدن منافذ عمل می کند.

این روغن یک جایگزین عالی برای هر مرطوب کننده دیگری است که می‌ توانید از آن استفاده کنید. به جای مسدود کردن منافذ با مواد شیمیایی و غیره، این جایگزین طبیعی می ‌تواند اطمینان حاصل کند که پوست شما مرطوب و مستحکم است.

🟢لایه برداری پوست:
برای اینکه مطمئن شوید پوستتان سالم است نیازی به استفاده از محصولات لایه بردار نیست، شما می توانید به عنوان یک اسکراب لایه بردار از روغن زیتون برای نفوذ به سلول ‌های جدیدتر پوست و پاک کردن سلول های مرده پوست استفاده کنید.
💚دلوین انتخاب سلامتی💚


منبع: محصولات غذایی دلوین


   محاسبه میزان اضافه وزن