تغذیه و سلامت

قارچ سوخاری

در این روزها که بهتره در خانه بمانیم و دلمون غذاهای خوشمزه میخواد پس بهتره دست به کار بشیم و قارچ سوخاری با روغن سرخ کردنی دلوین رو درست کنیم😊


مواد لازم
قارچ ۳۰۰ گرم
آرد گندم یا آرد سفید یک فنجان
پودر سوخاری ۲ فنجان
تخم‌مرغ ۲ عدد
نمک، فلفل، آویشن، زردچوبه، پودر سیر : به مقدار لازم

طرز تهیه:
پس از تهیه قارچ‌های تازه آنها را با یک دستمال مرطوب خوب تمیز کنید. دقت کنید که نباید قارچ‌ها را به روش معمول بشویید زیرا مثل اسفنج آب به خودشان جذب می‌کنند. سپس قسمت‌های سیاه شده قارچ را گرفته و در صورت تمیز نشدن زیر آب بگیرید و سریع خشک کنید. در این مرحله با یک چاقوی تیز پوست نازک قارچ را بگیرید و کنار بگذارید.

پس از آماده کردن قارچ‌ها در ظرفی با اندازه مناسب تخم‌مرغ‌ها را شکسته و آرد، نمک و زردچوبه  و باقی ادویه‌ها را به آن اضافه کرده و به خوبی بهم بزنید. غلظت این مخلوط باید از ماست بیشتر باشد تا به قارچ‌ها بچسبد. این ترکیب را باید بر اساس مقدار قارچی که دارید، درست کنید.

قارچ‌ها را یکی یکی داخل این ترکیب زده و با چنگال بهم بزنید تا کل قارچ کاملا به آن آغشته شود سپس آن را بیرون آورده و صبر کنید مواد اضافی داخل کاسه بریزد.

پودر سوخاری را در یک بشقاب بریزید و قارچ‌ها را یکی یکی از داخل مخلوط آرد و تخم‌مرغ  درآورده و در پودر سوخاری بغلتانید و روی یک توری سیمی قرار دهید. تمام قارچ‌ها را به این صورت آماده کنید.

حالا در یک تابه گود یا قابلمه روغن سرخ‌کردنی دلوین بریزید و صبر کنید گرم شود. دقت کنید که بهتر است از یک ظرف گود و مقدار زیادی روغن استفاده کنید تا قارچ‌ها در روغن غوطه‌ور شوند. قارچ‌ها را جداجدا در روغن قرار دهید و وقتی نیمه‌سرخ شدند آنها را با چنگال از روغن خارج کنید.

در رابطه با حرارت شعله دقت کنید که حرارت در حدی باشد که خمیر دور قارچ‌ها و خود قارچ پخته شود. چون اگر حرارت شعله زیاد باشد خمیر سرخ شده و خود قارچ خام می‌ماند و مغز پخت نمی‌شود.

پس از اینکه همه قارچ‌ها نیمه‌سرخ شدند می‌توانید چندتا چندتا آنها را مجددا داخل روغن ریخته و صبر کنید تا طلایی- قهوه‌ای شوند. این کار باعث می‌شود همه قارچ‌ها به یک اندازه سرخ و حسابی ترد شوند، علاوه بر این موقع سرو گرم باشند تا خوشمزه‌تر به نظر برسند.
نوش جانتان😊


منبع: محصولات غذایی دلوین


   محاسبه میزان اضافه وزن