تغذیه و سلامت

بادمجان شکم پر

شروع هفته با یه غذای هیجان انگیز🌹
طرز تهیه بادمجان شکم پر با روغن کنجد و کانولا دلوین🍆 
مواد لازم:
بادمجان قایقی بزرگ : ۴ عدد
گوشت چرخ کرده : ۲۰۰ گرم
روغن کنجد و کانولا دلوین به مقدار مناسب
پنیر پیتزا : ۲۰۰ گرم
رب گوجه فرنگی : ۱ قاشق غذا خوری
پیاز : ۱ عدد
جعفری خردشده : ۳ قاشق غذا خوری
مغز گردوی خردشده : ۳ قاشق غذا خوری
سیر : ۲ حبه
فلفل سیاه : یک قاشق چایخوری
نمک : ۱ و ۱/۲ قاشق چایخوری
زرد چوبه : یک قاشق چایخوری


طرز تهیه بادمجان شکم پر با پنیر پیتزا:
 در طرز تهیه بادمجان شکم پر با پنیر پیتزا، ابتدا بادمجان ها را بشویید و به صورت طولی از وسط نصف کنید و حالا به مدت دو ساعت درون آب نمک قرار دهید تا تلخی آن ها گرفته شود و بعد از دو ساعت آن ها را بشویید سپس خشک و  کمی سرخ کنید.

در این مرحله پیاز ها را به صورت نگینی خرد کنید و در مقداری روغن کنجد و کانولا دلوین،  تفت دهید تا تغییر رنگ دهند و طلایی شوند و حالا گوشت چرخ کرده را به پیاز ها اضافه کنید تا آب گوشت کشیده شده و تفت داده شود.

حالا زردچوبه، نمک، فلفل و رب گوجه فرنگی را به گوشت اضافه کنید و تفت دهید و سیر را نیز نگینی کنید و با گردو و جعفری خرد شده به مایه در حال تفت اضافه نمایید.

در این مرحله، یک استکان آب به مایه اضافه کنید و در تابه را ببندید و اجازه دهید تا آب گوشت کشیده شود و باقی مواد به روغن بیافتد و حالا از مایه گوشتی با قاشق بردارید و داخل بادمجان ها را پر کنید.
حالا بادمجان های شکم پر را داخل ظرف مناسب فر بچینید و سپس روی آن ها را پنیر پیتزا بریزید.

در مرحله آخر، فر را روی حرارت ۲۲۰ درجه سانتی گراد روشن کنید و بعد از ده دقیقه زمانی که فر گرم شد، ظرف بادمجان های شکم پر را روی پنجره وسط فر قرار دهید و بعد از زمان ده تا پانزده دقیقه زمانی که پنیر پیتزای روی بادمجان ها آب شده است و به رنگ طلایی خوش رنگ در آمده است غذای شما آماده است نوش جان😋😊


منبع: محصولات غذایی دلوین


   محاسبه میزان اضافه وزن